Muusikakooli jõulumarss Valgas

Valga Muusikakooli pere otsustas jõuluootuse aega tähistada jõulumarsiga.

Selleks kogunesid laternate ja päkapikumütsidega õpilased, praegused ja endised õpetajad ning ka mõned lapsevanemad 20. detsembril muusikakooli juurde, et üheskoos jõululaule lauldes kõndida mööda lumist linna. Jõulumarss algas kooli juurest lauluga "Tiliseb, tiliseb, aisakell", järgmine laulupeatus oli keskväljaku kuuse juures, kus kõlas "Oh, kuusepuu". Peale kuuse ümber kõndimist liikus seltskond laternatule valguses juba pimenevas linnas kiriku juurde. Kiriku trepil lauldi "tasa, tasa" laulu "Jõulukellad". Ka kiriku ümber sai tehtud auring ning jõulumarss lõppes taas koolimaja juures lauluga "Läbi lume sahiseva". Kooli hoovis said kõik esmalt kehapilliga sooja teha ning siis juba kuuse ja lõkketule seltsis ühiselt kringlit süüa ja sooja teed juua. Osavõtjate soovil toimub jõulumarss ka järgmise aasta jõude eel ning loodetavasti saavad sellel kaasa lüüa juba paljud linlased.

Eve Müür
õppejuht