Valga muusikakool 100

Ja kus sa iganes ka tõtled, sul ärgu ununegu meie kool.

Ta rõõmudele-muredele mõtle.

Meie kool asutati 1922. aastal. Õppetööd alustati 9. septembril "Säde" (praeguse Valga Muuseumi) majas Valter Peerna juhtimisel seitsme õpetaja ja 85 õpilasega kolmel erialal. Praeguses ajaloolises hoones (1795) tegutseb muusikakool alates 1966. aastast.

Valga Muusikakoolis õpib üle kahesaja õpilase erinevatel erialadel ning õppesuundadel ja - tasemetel. Populaarsemaks pilliks on läbi aegade olnud ja seni jäänud klaver. Alates 1996. aastast korraldab kool rahvusvahelist klaveriansamblite festivali.

Valga Muusikakooli saal on piirkonna oluline kontserdipaik.

Selleks, et Valgas jätkuvalt saaks tipppianistide esinemist nautida ning et algajatel interpreetidel - õpilastel - oleks võimalus mängida heal instrumendil, on lähiaastatel vaja kontsertpill välja vahetada. Viimane kontsertklaver soetati koolile 70-ndatel aastatel. Kooli eelarve ilma lisavahenditeta sellist väljaminekut ei võimalda.

Siinkohal kutsume meie vilistlasi ja teisi Valga Muusikakooli sõpru toetama ettevõtmist

KONTSERTKLAVER VALGA MUUSIKAKOOLI  100. SÜNNIPÄEVAKS

Ülekande palume teha Valga Vallavalitsuse arveldusarvele