Heljo Sepp 95

19. oktoobril 2017 tähistasime Heljo Sepa 95. sünniaastapäeva kontserdiga.

Esinesid Valga, Tõrva, abja ja Karksi-Nuia muusikakoolide õpilased.

Kavas olid:

Eesti rhv.                     Kus on minu koduke?          Zlata Erm

R.Pajusaar                   Kiriku kellad                        Liis-Mirell Palmiste

R.Pajusaar                   Trolli lugu                            Adelina Vijer

R.Pajusaar                   Kurb boa                              Helena Miia Härk

R.Pajusaar                   Piparkoogimaja                    Katri Trompe

R.Pajusaar                   Kaks parti vaidlevad            Karl Arkadi Kõvask

E.Tamberg                   Kass hiilib                            Brianna Paidra

M.Ainsalu                   Muinasjutuvestja                  Laura-Liis Saks

R.Pajusaar                   Kui kuu mul külas käis        Carmen Rääk

R.Pajusaar                   Nukker delfiin

Õnnelik hetk                        Elo-Ayla Piir

E.Mägi                        Lapimaa joig                        Annabel Rüütel

J.Kantala                     Udu merel                            Anette Roop

R.Pajusaar                   Vihmasagara jutustus          Anna-Maria Pervušina

V.Kapp                        Skertso                                 Kaisa Aab

K.E.Laas                     Tants                                     Grete Laine

E.Mägi                        Ringmäng                             Alice ja Annabel Rüütel

C.Saint-Saëns             Luik                             Kaisa Aab ja Kristina Korobova

15. oktoobril 1922 aastal Valgas sündinud pianist ja muusikapedagoog Heljo Sepp oli saanud looduselt head eeldused ja saatuselt head õpetajad. Tema muusikaõpingud algasid 8-aastaselt Valga muusikakoolis klaveriõpetaja Emilie Kuuse käe all. 1934. aasta sügisest võtsid Heljo Sepa muusikalise kasvatuse oma hooleks Anna ja Heino Eller.

1938. aastal korraldas Briti Nõukogu rahvusvahelise pianistide konkursi. Selle võitjaks tuli 15-aastane Valga koolitüdruk Heljo Sepp. Preemiaks saadud 750 naelsterlingit võimaldas õppida kolm aastat Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. Londonis õppis Heljo Sepp Vivian Langrishi juures kahjuks vaid ühe aasta, õpingud katkestas Teine Maailmasõda.

Tallinna Konservatooriumi lõpueksamid sooritas ta 1947. aastal Bruno Luki klaveriklassis, hiljem täiendas end Heinrich Neuhausi juures Moskva konservatooriumis. Heljo Sepp oli Heino Elleri heliloomingu süvauurija ja tema loomingu erakordsemaid Elleri-interpreete. Elleri populaarseim teos „Kodumaine viis” on laialt tuntud keelpilliorkestri variandis. Tegelikult leidis pealkirjata 1918. aastal kirjutatud klaveripala Heljo Sepp 1950. aastate algul oma õpetaja käsikirjade seast. Tema pandud on ka pealkiri.

13.juulil 2004 tähistas Briti Nõukogu Londonis oma 70.aastapäeva. Nõukogu vanima stipendiaadina sai erikülalise kutse Heljo Sepp. Üllatuseks oli talle võimalus sõja tõttu kasutamata jäänud kahe aasta stipendium anda edasi ühele noorele eesti pianistile. Stipendiumi kasutamise ja Kuninglikus Muusikaakadeemias õppimise võimaluse osaliseks sai Sten Lassmann.

Heljo Sepp oli tuntud eesti muusikapublitsisti ja helilooja Valter Ojakääru abikaasa. Nende poeg oli raadioajakirjanik Jaak Ojakääru.

Heljo Sepp suri 27. novembril 2015 aastal.

9. juunil 2017.aastal avati Valgas Heljo Sepa kodumaja Lai tänav 7 seinal talle mälestustahvel.