Uudised

8. juulil toimus Valga Muusikakooli saalis Alguses Oli Duur pärimusmuusika ansambli plaadiesitlus

Valga Muusikakoolis toimus esmaspäeva õhtul kell 19:00 noorte pärimusmuusika ansambli Alguses Oli Duur plaadiesitluskontsert "Veeri, päiväkene!"

Ansambli koosseisu kuuluvad viis Valga Gümnaasiumi õpilast/vilistlast:
Hõbe-Heli Ahk (kannel, laul)
Kaileen Rei (kannel, laul)
Marve Vodi (kannel, laul)
Ott-Mait Põldsepp (kitarr, mandoliin, laul)
Raul Petersell (teppo lõõts, akordion, laul)
Antud noortebändi juhendaja on Koidu Ahk, kes õpetab Valga Muusikakoolis rahvamuusikat.

Ansambli repertuaaris on kuulamiseks noorte omaloodud pärimusmuusika palasid ning leidub ka tantsulisemaid muusikateoseid. Bändi kõla teeb unikaalsemaks erinevate pillide kasutus: väikekannelde kooslus, mida mängitakse üksteise kõlapilti täiendades, olles alati esteetiliselt dialoogis kitarriga. Bänd alustas oma tegevust 2018. aasta alguses ning siis kuulusidm ansambli koosseisu Hõbe-Heli, Marve, Kaileen ja Ott-Mait. 2019. aastal lisandus bändi ka Raul.
Muusikagrupp on esinenud Viljandi folgil, osalenud pärimusmuusika ansamblite konkursil ning muudel kohalikel üritustel.
Ansambli nimi tekkis bändikaaslaste vahel ühest väikesest naljast: ”Et alguses kütame molli ja pärast tõmbame duuri. Kumb oli alguses, kas duur või moll?”
Plaadi väljaandmine Idee välja anda CD-plaat tekkis Läti-Valka kultuurikeskuses lugusid salvestades.
Kui muusikapalad said lindistatud ja korrigeeritud, siis hakati tegelema plaadi kujundusega. Vahepeal esitati projekt loomeprojektide ühisrahastuse platvormile, mis kannab nime Hooandja. Aastate jooksul on väga paljud loomegrupid ja ettevõtted saanud just selle sama keskkonna abil oma unistusi täide viia. Kui vajalik rahasumma oli kätte saadud, siis esitati soov plaadifirmale plaadi tootmiseks. Plaadi väljaandmise protsessi taga esinesid ka mõningad arusaadavad hirmud. Tunti muret raha tähtajaks kokkusaamise osas ning muretseti, kas ja kuidas see asi peaks lõpuks välja tulema. Tänaseks saavad needsamad Valga noored öelda, et asi õnnestus ning noored on kogemuse võrra rikkamad.

Salvestuse ja kokkumängu tegi Andris Niklavićs, masteri meisterdas Oleg Aarna, plaadikujunduse tegi OÜ Vester. Väga suurt mõttetuge, igakülgset abi pakkus Piret Veevo, tema pildistas ka plaadiümbrise fotod.

Suur tänu Valga Muusikakoolile projekti toetamise eest, suur tänu hooandjatele.

Foto:

Vasakult; Ott-Mait Põldsepp, Marve Vodi, Kaileen Rei, Hõbe-Heli Ahk ja Raul Petersell

TEKST JA FOTO: Marion Lehes